Supervjedhja me rrugën Korçë-Ersekë, PD: SPAK të nisë hetimin. Miku i Ramës ishte fitues i paracaktuar

PD ka reaguar sërisht sot përmes sekretarit të Burimeve Njerezore, Ervin Minarolli lidhur me aksin Korçë-Ersekë, të cilën e konsideron supërvjedhjen e radhës nga qeveria.

“Qeveria e Edi Ramës ka bërë një supervjedhje me rrugën Korçë-Ersekë. 4 km rrugë do të kushtojnë 20 milionë euro, në vend të 4 milionë euro, siç e gjetën gati projektin 8 vjet më parë. Rruga është një supervjedhje, sepse fituesi ishte i paracaktuar.

Është miku i Edi Ramës, që ne e paralajmëruam më 1 Tetor se do të fitonte tenderin. Faktet janë aty. Duhet që SPAK të nisë hetimin dhe të mos flerë mbi milionat që u vidhen shqiptarëve çdo ditë. 👇” -shkruan Minarolli përmes një statusi në facebook.

https://www.facebook.com/minarolli.ervin/videos/1424850291055476/UzpfSTYwNTQxMjU0OTA4OjEwMTU4NjM1ODE5MzU0OTA5/

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje