Strategjia e Rames per deputetet e PS, maskat dhe inceneratoret e kane nje lidhje

Ndaje

Kryeministri Rama ka zevendesuar listat e hapura ne zgjedhje me portalin deputetinqeduam.al.ps. Nderkohe permes kesaj levizjeje ai synon te neutralizoje sadopak zgjwdhjet e kandidaturave ne PD.

Rama prej disa muajsh po ndjek hap pas hapi PD dhe drejtuesin e saj Lulzim Basha me inisiativa, ndersa prej dy ditesh ndoqi edhe Tritan Shehun personalisht duke urdheruar vendosjen e maskave. Tritan Shehu kishte disa muaj qe kerkonte vendosjen e maskave, por Rama nuk degjonte.

Kryeministri permes strategiise ndjekese synon te sheshoje te gjitha hendeqet ne komunikim nderkohe qe po avancon ne metodat qe ka zgjedhur.

Pas akuzave per fondet e inceneratoreve ai porositi aksioneret qe kane ne dore nje media kombetare, te shesin transparencen si fakt. Tv top channel shfaqi me video dhe audio se inceneratori i Fierit nuk eshte ne pune edhe pse ka marre deri tani nga qeveria 23 milione euro. Ideja e kronikes ishte se perserisa nuk po fshihen nuk kane bere korrupsion apo vjedhur dhe qeveria e Rama i paskan duart e pastra.

Si mund te japesh gjithe ate thes me para, pa gare, pa arsye, kjo nuk ka marre ende asnje pergjigje. Se nje qeveri e ka per detyre te punesoje njerez ne pune te ndryshme, por te te punosoje biznesmen, kete po e ben vetem qeveria Rama; pra ti nuk ke para, per te ndertuar nje veper te madhe, nuk ke ndryshim nga 2 milione shqiptare te tjere ne raport me kete front pune, por Rama te kap per supi dhe te cakton biznesmen duke te futur ne xhep 23 milione euro. /DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje