Tension para rafinerisë, naftëtarët e Ballshit tentojnë të futen me forcë në Uzinë

Naftëtarët e Ballshit kanë tentuar të hyjnë me forcë në Uzinë në mbështetje të kolegëve të tyre që vijojnë grevën në ditën e 16 të saj. Ata janë përplasur me rojet e sigurisë të cilët kanë tentuar t’i ndalojnë. Në mbështetje të naftëtarëve sot ka dalë edhe Sindikata e Fermerëve.

Ata thonë se pronarë të rafinerisë janë naftëtarët.

Kreu i sindikatës së naftëtarëve Sokol Dautaj u shpreh: Shikojmë një neglizhencë totale, që nuk interesohet njeri për fatin e naftëtarëve. I kanë lënë atje 10 kolegët të vdesin dhe nuk reagon njeri. I vetmi pronar në rafineri janë naftëtarët. Këtu shikojmë vetëm rojet e sigurisë që janë bashkëqytetarët tanë, nuk shikojmë pronarët.

Naftëtarët e Ballshit në protestë për pagat e prapambetura

Naftëtarët e Ballshit në protestë për pagat e prapambetura

Publiée par Gazeta Mapo sur Mardi 13 octobre 2020

vijon..

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje