Përmbytjet në Durrës, Bylykbashi publikon videon: Ky qytet në 25 prill do t’i bëjë ‘respektin’ e fundit Ramës

0Shares
0

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi ka reaguar në lidhje me përmbytjet e shkaktuara sot në Durrës si pasojë e reshjeve të dendura të shiut.

Teksa ka publikuar një video ku shihet situata në fjalë, demokrati theksoi se Durrësi nuk do ta harrojë ish-kryebashkiakun Vangjush Dakon si dhe barbarinë që u bë me ‘veprat’ publike sipas tij nga PS-ja.

Sipas tij “më 25 prill durrsaket do t’i bëjnë “respektit” e fundit me vote kryehajdutit qe qeveris vendin dhe bandës së tij që grabit Durrësin”.

REAGIMI I BYLYKBASHIT

Ajo qe mbetet eshte lumi i baltes qe mbulon prej vitesh rruget e Durresit sa here bie shi. Durrsaket do t’i ‎kujtojne me neveri “punen” dhe “veprat” e Partise Socialiste ne 20 vite qeverisje te qytetit, nga tetori i vitit 2000 deri me sot. Nuk kane si t’i harrojne vrragat qe barbaria e periudhes se Dakos la ne fytyren e qytetit. Por durrsaket nuk do ta harrojne qe Dakon dhe ata qe e pasojne si kukulla i ka vene me doren e tij pikerisht Edi Rama. Me 25 prill 2021 durrsaket do t’i bejne “rrespektet” e fundit me vote kryehajdutit qe qeveris vendin dhe bandes se tij qe grabit Durresin.

Durresi nuk do ta harroje barbarine!Ajo qe mbetet eshte lumi i baltes qe mbulon prej vitesh rruget e Durresit sa here bie shi. Durrsaket do t'i ‎kujtojne me neveri "punen" dhe "veprat" e Partise Socialiste ne 20 vite qeverisje te qytetit, nga tetori i vitit 2000 deri me sot. Nuk kane si t'i harrojne vrragat qe barbaria e periudhes se Dakos la ne fytyren e qytetit. Por durrsaket nuk do ta harrojne qe Dakon dhe ata qe e pasojne si kukulla i ka vene me doren e tij pikerisht Edi Rama. Me 25 prill 2021 durrsaket do t'i bejne "rrespektet" e fundit me vote kryehajdutit qe qeveris vendin dhe bandes se tij qe grabit Durresin.

Publiée par Oerd Bylykbashi sur Mardi 13 octobre 2020

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje