Rëndohet gjendja pas infektimit, niset drejt Turqisë drejtori i Policisë Kufitare të Gjirokastrës

Ndaje

Dërgohet me urgjence drejt Turqisë drejtori i Policisë së Kufirit të Qarkut Gjirokastër, Arben Joco. Ky i fundit prej ditësh ishte prekur me Covid-19 dhe situata shëndetësore e tij është rënduar pasi nuk mjekohej me ilaçe.

Në ditën e pestë Joco humbi ndjenjat me oksigjen ne gjak 7.0 dhe për pasojë është dërguar një ditë më pare me urgjencë drejt Spitalit Infektiv në kryeqytet nga ku kaloi direkt në terapi intensive me oksigjen.

Situata shumë serioze shëndetësore detyroi autoritetet e Policisë së Shtetit të dërgojnë me urgjencë drejt Turqisë kreun e Drejtorisë Kufitare të Gjirokastrës në klinikën e Ozonografisë në Stamboll për kurim të specializuar.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje