E pastër në të tre shtyllat, kush është prokurorja e Tiranës që kaloi me sukses Vetingun

KPK ka konfirmuar në detyrë Prokuroren e Prokurorisë së Tiranës, Afërdita Ndoi. Procesi i Vettingut për prokuroren Ndoi u realizua nga trupa gjykuese e përbërë nga Olsi Komici kryesues, Firdes Shuli relatore dhe Brunilda Bekteshi anëtare.

2 prej anëtarëve kanë qenë pro dhe 1 kundër konfirmimit të saj në detyrë. Por KPK vendosi të dërgojë për inspektim në ILD një vendim pushimi nga ana e prokurores, për një çështje lidhur me mjekim të pakujdesshëm.

Subjekti është vlerësuar nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) për të tri kriteret e Vettingut, përfshirë pasurinë, pastërtinë e figurës dhe profesionalizmin.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje