FOTO/“Alarmi” për bombë, testimi i Policisë ngre në këmbë aeroportin e Rinasit

Një testim i Policisë së Shtetit mbi sistemin e sigurisë në Aeroportin Ndërkombëtar të Rinasit ka shkaktuar panik te stafi dhe pasagjerët.

Fillimisht u raportua për alarm për bombë, por më pas u mësua se ishte thjesht një testim i Policisë.

Testi bëhet nga Autoriteti i Aviacionit Civil për të provuar gatishmërinë në kuadër të ngjarjeve të rënda kriminale që mund të ndodhin.

Pas përfundimit të testit, puna në aeroport do të rifillojë normalisht.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje