LAJMI I FUNDIT/ Sa jane infektimet e reja ne 24 oret e fundit

Ndaje

Jane identifikuar 127 raste te reja me covid ne te gjithe vendin gjate 24 oreve te fundit.

Jane kryer 820 testime gjithsej ne klinikat private dhe nga ISHP.

Nderkaq 103 persona jane sheruar nga covid ne 24 oret e fundit.

4 paciente humben jeten ne dy spitalet covid.

Jane 190 paciente te shtruar ne dy spitalet per kete infektimin nga te cilet 16  ne terapi intensive dhe 4 ne intubim. /DRONI.al/

https://www.facebook.com/OgertaManastirliu/videos/657948924855733/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje