DIBER/ Konfirmohen 20 nga 22 kandidatet e propozuar nga baza

Ndaje

U krye votimi për kandidatët demokratë, Qarku i Dibrës, votim i cili konfirmon 20 nga 22 kandidatë në garë.

Kushtet e rënduara të motit nuk kanë penguar demokratët e Qarkut Dibër të votojnë në masë për kandidatët potencialë për deputetë. Pjesëmarrja në nivel qarku ishte 57,6 %.

Anëtarët konfirmuan kandidatët e mëposhtëm, që vijonë procesin ne fazën tjetër:

Dega Mat, qarku Dibër:
1. BASIR ÇUPA
2. DEA KAZIU
3. DENISA VATA
4. DHURATA ÇUPI
5. KRESHNIK ÇOLLAKU
6. LINDITA DODA
7. NEZIR RIZVANI

Dega Dibër, qarku Dibër:
1. ALBERT KOJKU
2. ILIR HYSA
3. JETON KALOSHI
4. LUAN HAKA
5. MIRELA MAZARI
6. NEHAT COLLAKU
7. XHEMAL GJUNKSHI

Dega Bulqizë, Qarku Dibër:
1. BARDHYL RAMA
2. DURIM BALLA
3. EDMOND ISAKU
4. FLLANXA LOSHA
5. MUIS LLANAJ
6. PETRIT DODA

Në nivel qarku vetëm dy kandidatë nuk kanë mundur të marrin konfirmimin e anëtarësisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje