Covid 19 prek dhe gjigandin e Milanit, rezulton pozitiv pas dy testeve

Ndaje

Pasi u konfirmua pozitiv Leo Duarte, lojtarët e Milanit iu nënshtruan një raundi tjetër të testimeve mbrëmjen e kaluar.

Keshtu, Corriere della Sera shkruan se sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic ka dalë pozitiv me COVID-19.

Trajneri Stefano Pioli duhet të luajë pa Ibrahimovicin në raundin e tretë kualifikues të Ligës së Evropës ndaj klubit norvegjez Bodo/Glimt.

Lojtari tani pritet të mungojë edhe në disa ndeshje të Serie A, që ka filluar këtë javë. Në ndeshjen hapëse Milani fitoi 2-0 ndaj Bolognas me dy golat që u shënuan nga Ibra, duke treguar edhe njëherë tjetër se suedezi është një shtyllë e fortë ku mbështetet ekipi kuqezi.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje