Short “ferri” për Tiranën, skuadrat mësojnë kundërshtarët në “play off”

Ndaje

Është hedhur ditën e sotme në Nion të Zvicrës shorti për fazën “play off” të Europa Ligës, ku skuadrat kanë mësuar kundërshtarët e tyre.

Tirana do të luajë më 1 tetor në transfertën zvicerane ndaj Jang Bojs. Young Boys është kampion në fuqi i Zvicrës. Pjesë e skuadrës zvicerane është edhe mesfushori shqiptar Taulant Seferi. Ndeshjea do të luhen më 1 tetor në Bernë dhe fituesi shkon në fazën e grupeve të Europa League.

Dinamo Zagreb, që ishte në të njëjtin grup me bardheblutë do të përballet me fituesin e çiftit Floriana (Maltë)- Flora Talin (Estoni). Ndërkohë goglat kanë vendosu se fituesi i çiftit Shkëndija-Totenhem, në fazën “play off” do të luajë me fituesin e çiftit Rosotv Makabi Haifa.

Milani gjithashtu ka mësuar kundërshtarin e ardhshëm teksa në rast kualifikim ndaj norvegjezëve të Bodo/Glimt, në “play off” do përballen me fituesin e çiftit Beshiktash-Rio Avesh.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje