Mësues pozitiv me koronavirus në një shkollë në Bulqizë, pritet pezullimi i mësimit

Ndaje

Katër mësues në shkollën ‘Shefqet Tançi” në Bulqizë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus këtë të premte.

Pas zbulimit të rasteve, pritet pezullimi i mësimit në këtë shkollë.

Kjo ishte java e parë e mësimit në shkolla, ndërsa janë regjistruar edhe mësues të tjerë të prekur në disa shkolla në vend.

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar një sërë masash dhe rregullash që duhen zbatuar në shkolla, për të parandaluar kthimin e tyre në vatra infeksioni të COVID-19, por eshte ende e paqarte sesa do te ndihmojne keto masa.

/DRONI.al/.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje