E FUNDIT/Kreu i KQZ, Klement Zguri jep dorëheqjen

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Klement Zguri ka dhënë dorëheqjen nga posti. Sipas ABC News, Zguri i i ka paraqitur shkresën me dorëheqjen nga drejtimi i KQZ Kuvendit të Shqipërisë.

Ky hap i Zgurit vjen vetëm pak javë para përfundimit të mandatit. Ndërkohë që pas disa javësh Kuvendi do të zgjedhë KQZ-në e re.

Zguri u emërua në këtë post pas marrëveshjes së 17 majit të vitit 2017, mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha. Ai  ishte anëtar i Komisionit Qendrot të Zgjedhjeve prej 23 vitesh.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje