“Nuk ka më polici shteti”, PD reagon ashpër: Taulant Balla e deklaroi sot si Polici Private të PS

Ndaje

Nisur nga nje deklarate e Taulant Balles, sot nga Elbasani, ish-deputeti Endri Hasa nuk ka dashur ta kaloje pa nje reagim. Ne facebook, ai shkruan se policia e Shtetit nuk ekziston më.

Hasa i referohet fjaleve te Balles, ku sipas tij pjesëmarrja e Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Socialiste, Taulant Balla, në një aktivitet policor në Elbasan, bashkë me gjithë drejtuesit e partisë lokale, e ka zhbërë konceptin “policia e shtetit”.

Në grahmat e fundit të pushtetit, ata po e bëjnë gati policinë ta përdorin për fushatën elektorale për llogari të Edi Ramës.  Pjesëmarrja e Taulant Ballës është edhe një mesazh i dëshpëruar për krimit, duke e shfaqur veten si shpëtimtarin e “çunave problematike”.

• Lajmi i keq është se policia po keqpërdoret si polici private zgjedhjesh, që nuk I shërben qyterarëve por një partie politike.
• Lajmi I mirë është se kanë mbetur vetëm 7 muaj nga shkrirja në një e policisë, e krimit dhe e partisë shtet”,-shprehet Hasa.

Nga aty, Balla mbrojti dhe ministrin Lleshaj lidhur me ngjajet e fundit kriminale, duke e justifikuar kete te fundit, me faktin se krime te tilla ndodhin kudo ne bote.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje