Pamje të rënda nga Durrësi/Shoferi lidh dhe tërheq zvarrë qenin në mes të rrugës

Ndaje

Disa foto jo normale janë publikuar së fundmi ku duket një qen i cili është lidhur dhe tërhiqet zvarrë nga një makinë në Durrës.

Mjeti tip “Renault Megane” është fotografuar në rrugët e Sukthit në Durrës teksa tërhiqte qenin, në dukje i rracës Labrador. Pamjet kanë acaruar qytetarët, të cilët kanë reaguar mjaft ashpër në rrjetet sociale.

“Animal Rescue Albania” i ka bërë thirrje autoriteteve që të reagojnë për këtë ngjarje të rëndë dhe të dënojnë autorët.

Fotografite bashkelidhur dokumentojne vrasjen me dashje te nje kafshe shtepiake. Ngjarja ka ndodhur ne Sukth, Durres. Ne zbatimi te neneve 207b dhe 207c te Kodit Penal ne RSH, kerkoj nga institucioni juaj hetimin e ngjarjes dhe vendosjen perpara drejtesise te autorit sipas parashikimeve ne ligj”,-thuhet ne reagimin zyrtar te faqes.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje