Atentati te Vasil Shanto, vellai u vra para nje viti ne Rreshen

Ndaje
Atentati i pameshirshem qe sapo ndodhi ne Tirane ku nje makine u hodh ne ere, duket se ka lidhje me nje tjeter vrasje qe ndodhi ne Mirdite nje vit me pare. Nga atentati jane demtuar dy persona per te cilet ende nuknka te dhena rreth gjendjes se ture shendetesore.
Shperthimi ka ndodhur me telekomande.

Ne makine ka qene Preng Gjini nga Mirdita i ciili ka marre plage te renda bashke me nje person tjeter.

Preng Gjini është vëllai i Tonin Gjinit,  i cili vdiq rreth një vit më parë pas nje atentati ne Rreshen.

Gjini ishte anetar i grupit te Met Kananit qe trafikonte droge nga Turqia ose drejt Turqise./DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje