Zyrtari i larte i diktatures: Mehmet Shehun e vrane, nuk u vetvra

Ndaje

Kryeministri i diktatures Mehmet Shehu nuk eshte vetvrare por eshte vrare, ka deklaruar sot shefi i Hetuesise se Pergjithshme ne vitet ‘80 Qenal Lame, nje nder personat me me shume njohuri ne lidhje  me ceshtjen vec Sigurimit te Shtetit.

Në bisedën me gazetaren Nisida Tufa për emisionin ‘Kjo Javë’, Lame e përshkruan atë si një njeri të rreptë, i cili ka vrarë dhjetëra persona, por ishte e pamundur në këndvështrimin e tij që ai të vetëvritej.

“Vetëvrasja e tij është një legjendë, unë do të shprehim për këtë edhe më gjerë së shpejti do të dalë një botim tjetër. Është një botim, analizë politike, juridike në profesionin tim. Dhe edhe një herë e theksoj që jap mendimin se Mehmet Shehu është vrarë nuk është vetëvrarë. Ai ishte person shumë i rreptë, ka vrarë shumë të tjerë me dhjetra të tjerë, por të arrinte të vriste veten është e pamundur.’ theksoi Lame.

Për rastin e Mehmet Shehut mendoni se ishte vrasje apo vetëvrasje?

Mendimi im i plotë që kur e kam dëgjuar, është se ai është vrarë. Vetëvrasja e tij është një legjendë, unë do të shprehim për këtë edhe më gjerë së shpejti do të dalë një botim tjetër. Është një botim, analizë politike, juridike në profesionin tim. Dhe edhe një herë e theksoj që jap mendimin se Mehmet Shehu është vrarë nuk është vetëvrarë. Ai ishte person shumë i rreptë, ka vrarë shumë të tjerë me dhjetra të tjerë, por të arrinte të vriste veten është e pamundur./DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje