Pa zgjidhje situata në Kapshticë/Pala greke mbyll sportelet pas plotësimit të kuotës

Ndaje

Tashmë është bërë e zakonshme, që në pikat kufitare më Greqinë, pasi plotësohet kuota, pala greke ndërpret punën dhe nuk lejon hyrjen e qytetarëve.

Sot paradite, në pikën kufitare të Kapshticës u plotësua kuota, ndërsa raportohet se disa persona të cilët nuk kishin bërë tamponin dhe nuk kishin plotësuar formularin nuk u lejuan të kalojnë kufirin.

Njoftojme të gjithë qytetarët që janë të interesuar të kalojnë në drejtim të shtetit grek, se aktualisht kuota prej 300 shtetas është plotësuar dhe nga ana e policisë greke është pezulluar puna e nuk do të lejohet kalimi i personave të tjerë për ditën e sotme.

Policia Kufitare apelon për qytetarët që duan të udhëtojnë në drejtim të Greqisë, që të mos vijojnë udhëtimin në drejtim të PKK Kapshticë për ditën e sotme”,-njofton policia.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje