DETAJET& EMRAT/ Plagosja ne Tirane, policia rrefen si ndodhi konfikti

Policia e Tiranes ka dhene detajet ne lidhje me plagosjen me arme qe ndodhi kete mbremje ndrsa identifikon autorin e dyshuar të plagosjes se 30-vjeçarit. Ai eshte Kevin Cungu, 20 vjec i cili nderkohe eshte ne kerkim nga policia per nje tjeter veper penale.

Cungu qeelii sonte Rexhep Zheken me arme por ende nuk dihen arsyet.

“Më datë 11.09.2020, rreth orës 21:26, në fund të rrugës “5 Maji”, pas një konflikti të çastit, për motive të dobëta, dyshohet se shtetasi me iniciale K. C, ka plagosur me armë zjarri pistoletë në këmbë shtetasin R.Xh., 30 vjeç, i cili u dërgua në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe falë veprimeve të shpejta kanë bërë identifikimin e autorit të dyshuar.

Policia ka rrethuar zonën dhe vijon krehja e saj për kapjen e autorit, i cili menjeherë pas plagosjes është larguar nga vendngjarja”, njofton policia. /DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje