VIDEO/ Studentet vene poshte Erion Veline ne zyren e tij

Ndaje

Kreu i bashkise se Tiranës, Erion Veliaj, u akuzua rende sot në në zyrën e tij nga disa aktivistë të Lëvizjes për Universitetin.

Video eshte publikuar në faqen ne Facebook, dhe dëgjohet biseda e studentëve me Veliajn.

Të rinjtë i kanë përmendur kryebashkiakut betonizimin e Tiranës, dështimin me Kartën e Studentit dhe deri përgjegjësinë për vdekjen e Ardit Gjoklajt. /DRONI.al/

Postimi i Levizjes:

Sot Erion Veliaj kishte thirrur një takim propagandistik me studentë për të folur për arritjet imagjinare të Bashkisë së Tiranës, sidomos për sa u përket shërbimeve ndaj studentëve. Mes studentëve të tjerë, në takim hynë edhe aktivistët e Lëvizjes Për Universitetin, të cilët me zë të plotë e të qartë ekspozuan karakterin mashtrues të kartës së studentit dhe mosrealizimin e asnjë premtimi që u është bërë studentëve – nga konviktet tek aboneja dhe karta studentore.

Aktivistët i përmendën edhe betonizimin e Tiranës dhe përgjegjësinë që Veliaj ka për vrasjen e 17-vjeçarit Ardit Gjoklaj.

Si gjithmonë në të tilla raste, pushtetarit i mbeti fjala në grykë.

AKTIVISTËT DEMASKOJNË ERION VELIAJN NË ZYRËN E TIJSot Erion Veliaj kishte thirrur një takim propagandistik me studentë…

Publiée par Për Universitetin sur Jeudi 10 septembre 2020

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje