Lëkundje tërmeti në Shqipëri, aparaturat regjistrojnë magnitudën

0Shares
0

Toka nuk gjen qetësi, regjistrohen lëkundje tërmeti në Durrës

schedule08:33 – 10 Shtator, 2020

Lëkundje tërmeti janë ndjerë përsëri në rajonin e qytetit të Durrësit.

Sipas qendrës evropiane për tërmetet, lëkundjet kanë qenë të magnitudës 3.5 rihter, në veri të qytetit.

Lëkundjet janë ndjerë rreth orës 7.50 minuta të mëngjesit të sotëm.

Më shumë sesa të ndjera nga vetë banorët, dridhjet janë regjistruar nga agjencitë që monitorojnë veprimtarinë sizmike.

Që prej shtatorit të vitit të kaluar dhe lëkundjeve të forta që goditën Durrësin dhe Tiranën në 26 nëntor, janë regjistruar lëkundje të herë pas hershme në këtë zonë.

/DRIONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje