Rëndohet situata në burgun e Drenovës, rritet numri i të infektuarve

Ndaje

Shkon në 10 numri i të infektuarve  me koronavirus në burgun e Sigurisë së Lartë në Drenovë të Korçës.

Burime për ABC News kanë njoftuar se së fundmi kanë rezultuar të infektuar dhe 2 të burgosur të tjerë.

Mësohet se të gjithë të burgosurit e infektuar i përkasin të njëjtit sektor ku u shfaqën 8 të infektuarit e rinj.

Dy ditë më parë tetë të dënuar që kryejnë dënimin në këtë burg pas realizimit të dhjetëra tamponëve, rezultuan pozitiv me Covid-19.

Nuk dihet ende se si janë infektuar të dënuarit.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje