FOTOLAJM/Momenti kur iriqi përpiqet t’iu shpëtojë flakëve në Kepin e Rodonit

0Shares
0

Kepi i Rodonit është përfshirë nga flakët mbrëmjen e të martës.

Zjarri përfshiu pyllin në afërsi të kishës së Shën Ndout, pronë private e Provincës Franceskane.Zjarri u përhap me shpejtësi dhe zjarrfikëset luftuan me flakët për shumë orë.

Siç shihet në këto pamje, Iriqi ka dalë nga strofulla e vet dhe largohet me shpejtësi për ti shpëtuar rrezikut, pasi zjarri rrezikoi dhe habitetin e kafsheve qe jane ne kete pyll.

Policia nuk ka kapur autorer, por dyshon se zjarri eshte i qellimshem.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje