“ERTV dhe gazetari Edi Rama” denoncon Spahia: Drejtoresha e shkollës me COVID-19, përse nuk merren masa

Ndaje

Ish-deputeti Bardh Spahia reagon se fundmi ne rrjetet sociale, duke zbuluar se ne prag te nisjes se vitit te ri shkollor, ka personel shkollor qe infektohet nga koronavirusi.

Rasti vjen nga Vau i Dejes, dhe Spahia thote se minimumi duhet te beheshin teste per mesuesit.

ERTV propaganda dhe “gazetari” Edi Rama na thonë se gjithcka është gati për nisjen e vitit të ri shkollor, edhe pse minimumi, nuk është testuar asnjë arsimtar!!!

Denoncimet që vijnë nga shkolla Lac-Vau i Dejës, thonë se nëndrejtoresha e kësaj shkolle është prekur me Covid dhe dy ditë më parë ka qenë në një ekskursion të oganizuar me drejtorin dhe gjysmën e mësuesve të kësaj shkolle.

Të gjithë paraqiten në punë sikur të mos kishte ndodhur asgjë, madje edhe pa masa mbrojtëse!!! Dhe pas pak ditësh do presin nxënësit për fillimin e shkollës! Kjo është një kronikë që nuk del në ERTV natyrisht, por tregon nivelin skandaloz të të zgjedhurve të Edi Ramës si në krye të shkollave, ashtu edhe në drejtoritë arsimore! Kjo është GATISHMERIA të cilën e propagandojnë cdo ditë! Papërgjegjshmëri që rrezikon shëndetin e fëmijëve”,-shkruan ai.

Kujtojme se Kosova e ka shtyre fillimin e vitit te ri shkollor, per arsye se do te kryejne rreth 1500 testime per mesuesit.

//DRONIal/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje