Kombetarja shqiptare humb ne Tirane. 1-0 per Lituanine

Ndaje

Shqipëria humbi 1-0 kundër Lituanisë ne nje ndeshje zhvilluar ne Tirane kete mbremje.

Kjo ishte një nga ndeshjet më të dobëta te ekipit ndersa lojtaret shqiptare ishin te lodhur fizikisht.

Goli erdhi në minutën e 51 pas një gabimi të Gjasulës. Topi u kap nga Kazlauskas, i cili pasi dribloi me lehtësi Strakoshën e çoi topin në rrjetë. Deri në atë moment ishte pikërisht Strakosha ai që kishte shpëtuar dy herë portën.

Kuqezinjte rrezikuan vetem nje here me ane të Manajt në minutën e 65-të.

Zëvendësimet e Rejës nuk dhanë asnjë rezultat. /DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje