Fitore e rendesishme ne Minsk, 2-0 per Shqiperine

Ndaje

Shqiperia arriti nje fitore te vlefshme 2-0 me Bjellorusine ne Misnk duke marre 3 pike.

Goli i Sokol Cikalleshit nga jashtë zonës, i dha epërsinë kuqezinjve në minutën e 23-të, pjesa e parë u mbyll me avantazhin 0-1,

Nderkohe në pjesën e dytë, Keidi Bare shenoi ne min 78i, pas kombinimit perfekt me Roshin dhe i ndihmuar nga devijimi i mbrojtësit.

Ndeshjen e radhës Shqipëria do ta luaj ditën e hënë, në “Air Albania”, ndaj Lituanisë. /DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje