VIDEO/Ish-deputetja sjell faktet se si shqiptarët janë varfëruar dhe çmimet janë rritur në 7 vitet e qeverisjes së Ramës

Ndaje

Nepermjet nje videoje ne rrjetet sociale, ish-deputetja Jorida Tabaku ka renditur faktet se si shqiptarët janë varfëruar dhe çmimet janë rritur në 7 vitet e qeverisjes së Edi Ramës.

Tabaku thote se zgjidhja e vetme është të largohen taksidarët për t’i hapur rrugë punës dhe kapitalit.

Shqipëria e rilindur është Shqipëria e dështuar dhe falimentuar. Më shumë taksa, çmime më të larta, më pak konsum dhe një tavolinë më e varfër. Nuk është Shqipëria e atyre që duan të punojnë por e atyre që vjedhin dhe taksojnë. Shqipëria e ccmimeve 15% më të larta e shqiptarëve që kanë të ardhurat më të ulëta në rajon.Zgjidhja e vetme është të largojmë taksidarët për t’i hapur rrugë punës dhe kapitalit. Shqiptarët kanë nevojë për mundësi dhe punë. Shqipëria ka nevojë për taksa të ulëta, punësim, investime, incentivim të konsumit. Taksa e sheshtë 9%, lehtësim për sipërmarrjen.Së bashku mund t’ia dalim! E ardhmja është ajo e Shqipërisë në Punë!!

Publiée par Jorida Tabaku sur Mercredi 2 septembre 2020

Shqipëria e rilindur është Shqipëria e dështuar dhe falimentuar. Më shumë taksa, çmime më të larta, më pak konsum dhe një tavolinë më e varfër. Nuk është Shqipëria e atyre që duan të punojnë por e atyre që vjedhin dhe taksojnë. Shqipëria e ccmimeve 15% më të larta e shqiptarëve që kanë të ardhurat më të ulëta në rajon.

Zgjidhja e vetme është të largojmë taksidarët për t’i hapur rrugë punës dhe kapitalit. Shqiptarët kanë nevojë për mundësi dhe punë. Shqipëria ka nevojë për taksa të ulëta, punësim, investime, incentivim të konsumit. Taksa e sheshtë 9%, lehtësim për sipërmarrjen”,-shprehet ajo.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje