Vijon të infektohet personeli shëndetësor, rastet e reja me koronavirus në Berat

Ndaje

Dy raste me Covid janë konfirmuar këtë të mërkurë në Berat, duke e çuar në 81 numrin e personave të infektuar në këtë qytet.

Burime për Abc News bëjnë me dije se rastet e reja janë një sanitare  në repartin e Infektivit dhe tjetër në Duhanas.

Informacionet bëjnë me dije se të dy këto raste të konfirmuara me Covid 19, janë raste kontakte dhe tamponi u është marrë me 31 gusht.

Ndërkohë në vendin tonë deri më tani janë konfirmuar të infektuar me Covid 9606 persona mes të cilëve 290 kanë humbur jetën.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje