E habitshme! Brenda 24 orëve infermierja shqiptare merr rezultate të ndryshme për testin e COVID

0Shares
0

Infermierja e Qendër Klinike Universitare të Kosovës, (QKUK-së) Shqipe Kadriu ka marrë dy rezultate të testit për Covid-19.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, infermierja tregon se brenda 24 orëve ka marrë dy përgjigje testi, një pozitiv dhe një negativ.

Ajo shprehet se kur bëri testin e parë nuk tregoi se ku punonte dhe doli pozitiv. Të nesërmen pasi u rikthye në punë, bëri sërish testin dhe doli negative.

“Receta për me kalu covidin per 24 ore: e bëra testin pardje; nuk e shkruva ku punoj, dola pozitiv; me thirrën në punë dhe ma banë edhe një dhe shkruan ku punoj.

Sot në mëngjes isha negativ; Zotin e kam dëshmitarë që andej nuk di a mu gëzu sepse emocionet më janë pështjellu…tash s’po di a jam + a – ose ne mes diku…Zoti e boftë hajr…”, ka shkruar ajo.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje