VIDEO/Spaho tregon karrierën politike 22-vjeçare të Edi Ramës: E mbushur me premtime të pambajtura dhe propagandë

Edmond Spaho permes nje video sjell nje permbledhje te karrieres politike te Edi Rames, e cila sipas tij është e mbushur me premtime të pambajtura, që fshihen pas propagandës.

Keshtu ish-deputeti ka renditur disa prej premtimeve te mbajtura gjate gjithe ketyre viteve, te cilat lidhen sigurisht me Edi Ramen.

https://www.facebook.com/442305982603609/videos/347390026641135

Edi Rama nuk e mbajti premtimin për shëndetësinë falas.
-Edi Rama nuk e mbajti premtimin për hapjen e 300 mijë vendeve të reja të punës.
-Edi Rama gënjeu dhe nuk e mbajti premtimin për uljen e taksave për 97% të qytetarëve.
-Edi Rama gënjeu dhe nuk e mbajti premtimin për uljen e çmimit të energjisë elektrike për qytetarët dhe bizneset.
-Edi Rama gënjeu dhe nuk e mbajti premtimin për buxhetin më të lartë për arsimin në 30 vjet.
-Edi Rama gënjeu dhe nuk e mbajti premtimin për subvencione për fermerët.
Sipas tij, lista e premtimeve të pambajtura të Edi Ramës është shumë e gjatë dhe se qytetarët e ndjejnë vetë në kurriz keqqeverisjen e ndërtuar mbi gënjeshtrat e tij.
Sa herë kapet me të dyja duart në xhepat e qytetarëve, Edi Rama gënjen edhe më shumë.Në rastin e inceneratorëve, aferës së korrupsionit Rama u kap në flagrancë duke vjedhur 400 milionë euro dhe premtoi se do jepte dorëheqjen. Por siç e di i madh e i vogël, ka 22 vjet që Edi Rama nuk mban asnjë premtim dhe vetëm gënjen“,-shkruan Spaho.
/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje