EMRAT/Lëvizje në Policinë e Shtetit, zbulohen drejtuesit e rinj

Ndaje

Lëvizje raportohen në Policinë e Shtetit.

Burime për abcnews.a bëjnë me dije se zëvendës drejtor i Përgjithshëm i Policisë është emëruar drejtues i lartë Albert Dervishaj, ish drejtor i Rendit Publik. Ky i fundit zëvendëson në këtë post  Aida Hajnaj, e cila është emëruar Drejtuese BKH-së.

Drejtor i Departamentit Marëdhënieve Ndërkombetare emërohet Drejtues i Lartë Pëllumb Seferi  (ish Drejtor Kabineti i Drejtorisë së Përgjithshme), në vend të Idajet Faskaj, cili emërohet Drejtor i Mbrojtjes së Dëshmitareve.

Kohet e fundit ka patur disa levizje dhe emerime te tjera neper rrethe, te cilat vijne si pasoje e nje reformimi.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje