Rreziku nga koronavirusi/Rama flet pa maskë: Çfarë do i them çunit para se ta çoj në shkollë

Kryeministri Edi Rama në takimin me mjekë dhe infermierë në Spitalin Infektiv foli dhe për hapjen e shkollave.

Ai tha se si do e këshillojë djalin e tij që nis shkollën këtë vit për t’u kujdesur nga Covid-19, nderkohe ne nje moment, kur nuk e kishte vene masken.

“Ne do çojmë çunin tani në shkollë, dhe duke i thënë vi maskën, bëj kujdes, mos prek, kjo është e vështirë për ata se jemi mësuar që u themi fëmijëve, sillu mirë, jepi dorën, takoje, por tani duhet t’i themi komplet të kundërtën. Fëmijët janë më pak të rrezikuar, por ama janë transmetues,” tha Rama.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/1564991303667371/?t=1

Sipas Ramës, edhe nëse ka valë të dytë nga COVID-19 nuk është opsion i vazhdueshëm mbyllja pasi sjell dëme dhe shkatërrime të tjera ekonomike dhe psikologjike.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje