Ministri i Jashtem grek, bisede telefonike me homologun shqiptar Edi Rama

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias zhvilloi sonte nje bisedë telefonike me kryeministrin shqiptar Edi Rama, njëherësh edhe Ministër i Jashtëm i vendit.

Lajmin eshte njoftuat Nga diplomati grek permes nje  postimi në twitter.

Dendias thotë se  në fokus të diskutimeve mes tyre kanë qenë marrëdhëniet dypalëshe dhe zhvillimet në rajon.

Më herët sot, Ministri i Jashtëm Nikos Dendias pati një bisedë telefonike me Ministrin e Jashtëm italian Luigi Di Maio.
Greqia eshte perfshire ne nje krize te kufirit detar me Turqine nderkohe qe marreveshja mes Shqiperise dhe Greqise per detin eshte bllokuar si shkak i influences turke mbi qeverine shqiptare.

Gati 10 vjet me pare Gjykata Kushtetuese e Shqiperise rrezoi nje marreveshje detare mes dy vendeve nderkohe qe nje matreveshje e pergaditur pergjate tei viteve te fundit nuk eshte vene ne veprim. /DRONI.al/

https://twitter.com/nikosdendias/status/1298347493479063552?s=21

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje