Aksidentoi të miturin në Kukës dhe u largua, makina e braktisur i përket kompanisë së njohur

Një automjet tip Mitsubishi përplasi një fëmijë 11 vjeç në aksin rrugor Bicaj-Kukës. Shoferi la të miturin në gjendje të rëndë dhe braktisi automjetin duke ia mbathur nga vendi i ngjarjes.

Burime për Faxëeb.al bëjnë me dije se automjeti i përket kompanisë celulare Albtelecom, ashtu si shihet dhe nga pamjet e para nga aksidenti.

Ndërkohë, policia ka bërë të mundur identifikimin e autorit dhe ka ngritur postoblloqe për ta kapur. Ndërsa fëmija është në gjendje të rëndë për jetën dhe pas trajtimit në spitalin e Kukësit, u dërgua me urgjencë me helicopter drejt Tiranës.

/DRONI/al

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje