VIDEO/Vdes gjeniu i përbuzur i matematikës, u zbulua si talent që në moshën 13 vjeçare

0Shares
0

Ky eshte i ndjeri Fatmir Rrokaj nga fshati Varibob i Mallakastres. Sipas nje lajmi ne rrjet ka nderruar jete keto dite, po aq heshturazi saç edhe jetoi.

Sipas asaj qe mesohet, ky zoteri i mjeruar dhe me shendet mendor te shkermoqur, mund te kishte qene nje nga gjenite e matematikes ne Shqiperi.

Ata qe e njohin thone se ai ishte i afte per te llogaritur ne pak sekonda shumezime me numra mbi njezet-shifror. Mesohet se ai u zbulua si talent qe 13 vjeç, ne klase te 7, por mjedisi rural, pafuqia ekonomike, shteti i rrenuar, bashkesite e egersuara dhe pa solidaritet, e shperfytyruan ne endacak.

Kjo eshte e vetmja video qe rezulton, ku tregohet pak per jeten e tij.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje