Shtohen viktimat nga koronavirusi, ndërrojnë jetë dy qytetarë nga Elbasani

Ndaje

Dy persona nga Elbasani kanë ndërruar jetë nga koronavirusi. Sipas ABC News,  bëhet  me dije se ata ishin shtruar në spital.

Mësohet se viktimat janë një burrë dhe një grua të cilët merrnin trajtim mjekësor prej një jave në një prej spitaleve Covid në Tiranë.

Ndërkohë nuk ka ende një reagim nga Ministria e Shëndetësisë.

Deri më tani në Shqipëri janë konfirmuar pozitivë me koronavirus 8119 raste, prej të cilëve vijojnë të jenë aktivë 3783 persona.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje