VIDEO/PD publikon dëshmitë para spitaleve Covid: Shqiptarët blejnë vetë nga ushqimi deri te respiratorët

Ndaje

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri, publikon deklarata nga spitalet Covid në vend, ku qytetarët thonë se i blejnë vetë të gjitha, nga ushqimet e deri te respiratorët.

Sipas ish-deputetes, “pandemia ka shfaqur para syve të të gjithëve sa e mjeruar është gjendja në spitalet tona, sa i madh është dështimi i qeverisë, sa e rrezikshme është kjo qeveri për shqiptarët”.

“Shqipëria është e fundit për numrin e testimeve për 1 milion banorë. Shqipëria është ndër 4 vendet e para për vdekjet ditore dhe një nga vendet me numrin më të lartë të përhapjes së rasteve të reja.

Pandemia nga COVID ka shfaqur para syve të të gjithëve sa e mjeruar është gjendja në spitalet tona, sa i madh është…

Publiée par Orjola Pampuri sur Samedi 15 août 2020

Pamjet flasin vetë. Qytetarët vs kryeministri në ikje.”,-shkruan ajo.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje