Arrestohet këngëtari shqiptar në lokalin me 120 persona, akuzat ndaj tij

Ndaje

Është arrestuar nga policia këngëtari shqiptar nga Kosova, Korab Jetishi, i biri i këngëtarit të njohur, Shkëlzen Jetishi. Mësohet se ai ka rënë në pranga për shkelje të masave të vendosura në kushtet e pandemisë së koronavirusit.

“Me rastin e hapjes solemne të një lokali, ku ishin 120 persona të ftuar, policia ka intervenuar dhe ka arrestu pronarin e lokalit dhe organizatorin e ndejës. Me vendim të prokurorit, ai është ndaluar për 48 orë”, tha Graishta.

I pyetur se cilat masa ka shkelur pronari i lokalit, Graishta tha se kanë të bëjnë me grumbullimine njerëzve, punën pas orës 22.30, mos mabjtjen e distancës etj.

Jo shpesh kengetaret kosovare kane dale kunder masave, pasi kane kerkuar qe te mos mbyllet puna e tyre, pasi me te ardhurat nga kjo menyre ata mbijetojne.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje