Beqja, ish aksioner i kompanise dixhitale propozon mesim onile 3 dite ne jave me programe te posacme

Ndaje

Ish ninistri i Shendetesise Ilir Beqia i cili qendron edhe pas nje kompanie te teknologjise digjitale ka kerkuar qe mesimi ne shkollat e mesme dhe nentevjecare te zhvillohet i ndare mes vajtjes ne shkolle dhe mesimit online, bazuar ne programe online qe do te ofrohen nga institucionet arsimore.

“Marrëdhënia njerëzore mësues-nxënës është e pazëvendësueshme. Kush ka maturën ose klasën e nëntë duhet të jetë shumë i kujdesshëm.

Mundet të bëhen dy ditë në klasë dhe tre ditë online, por mbetet për t’u parë”, tha Beqaj gjate nje i interviste per abcnews.

Beqaj nuk ka trajtuar ndonjehere probleme te arsimit, prandaj ka cuditur jo pak propozimi i tij.

“Informacionet konfidenciale, që kemi siguruar nga Ministria e Arsimit, thonë se propoganda e Ilir Beqjes, për 2 ditë mësim në shkollë e 3 ditë “on-line”, është skemë për një koncesion arsimor, që ka filluar të ekperimentohet nga firma INTECH+” e Ilir Beqjes, kaluar formalisht ortakut të tij më 9 shtator 2013, ditën e emërimit ministër e betimit si deputet”, shkruante sot Pamfleti./DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje