Qeveria miraton pagat e qershorit per transportin, sa eshte vlera

Ndaje

Qeveria shqiptare miratoi sot pagat per punonjesit e transportit publik i cili qendroi i mbyllur edhe gjate muajit qershor.

Kryeministri Rama tha se jane kompensuar 5191 paga për sektorin e Transportit Rrugor të Udhëtarëve për lehtësimin e pasojave nga vonesa e detyruar e nisjes së aktivitetit në muajin qershor.

“Qeveria  miraton: 5,191 Paga Lufte për punonjësit dhe të larguarit nga puna për Qershorin 2020!
Efekti financiar prej 134,966,000 Lekë mbulohet nga fondi rezervë i DPSHTRR!

Falë mirëadministrimit, rezultateve rekord të 2019-ës dhe përgjegjësisë shembullore sociale të DPSHTRR-së, mundësohet mbështetja e dytë për sivjet nga DPSHTRR për sektorin e transportit të udhëtarëve me autobus (pas kompensimit të taksës vjetore TVMP)”, lajmeron Rama ne rrjetet sociale. /DRONI.al/

#ShqipëriaQëDuam 🇦🇱☀️

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje