Nuk ka teste, nuk ndiqet protokolli, cfare shkruan kolegu i oficerit qe vdiq sot nga covid

Ndaje

Zyrtaret drejtues te ISHP genjejne teksa deklarojne se po ndjekin protokollin per cdo rast infektimi duke ndjekur kontaktet.

ISHP nuk ka teste te mjaftueshme dhe kontaktet e oficerit te policise qe vdiq sot ne Shkoder nuk jane testuar.

Ish deputeti Bardh Spahia ka publikuar mesazhin e nje polici.

“Denoncimi paraqet situaten skandaloze qe e kemi denoncuar edhe me pare ne Shkoder, tamponet me racion ose mungesen e tyre. Nje punonjes i qarkullimit rrugor humbi jeten dhe kolegeve te tij nuk u behet testi! Ngushellime familjes dhe sherim te shpejte punonjesve te tjere te rendit. As per kategorite e linjes se pare nuk pyetet si personel shendetesor e uniformat blu? Zoti kryeminister e zonja ministre e shendetesise, si mund te qendroni akoma ne detyre e kaq indiferente? A e shikoni se deshtimi juaj po kushton jete, ndersa dukshem nuk ka as pergatitje e as masa per te shmangur kete kolaps! Zoti minister i rendit! Jane punonjesit tuaj keta qe po vdesin e jane lene ne meshire te fatit ne Shkoder!! Si mund te heshtni keshtu? Cfare soji jeni qe keni kurajon qe heshtni me nje situate te tille?”, shkruan Spahia. /DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje