“Mungojnë antiviralët”, reagon spitali ‘Shefqet Ndroqi’: Ja si është situata

Spitali Shefqet Ndroqi mohon se ka mungese te ilaçeve per trajtimin ndaj pacienteve me koronavirus.

Pas denoncimit nga Partia Demokratike, ky spital ka reaguar zyrtarisht, duke mos dhene detaje shtese, por vetem duke e mohuar deklarimin e bere pak minuta me pare.

REAGIM I SPITALIT ‘SHEFQET NDROQI’

Në përgjigjie të reagimit të Partisë Demokratike, Spitali Universitar “Shefqet Ndroqi” informon qytetarët se nuk mungon asnjë medikament apo trajtim për pacientët e shtruar që përdoret në protokollet e përcaktuara të mjekimit në spitalin tonë.

Spitali Covid2 “Shefqet Ndroqi” ka marrë të gjitha masat e nevojshme për t’u kujdesur për të gjithë pacientët, me terapitë e plota të mjekimit.

Në të njëjtën kohë ftojmë politikanët të na lejojnë të bëjmë punën tonë për t’u shërbyer pacientëve të prekur nga Covid19 ditë e natë, pa ndërprerje, me përkushtim dhe profesionalizëm.

//DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje