Boom rastesh të reja me Covid në Elbasan, infektohet dhe shefi i drejtorisë së paraburgimit

Ndaje

Dy raste me Covid-19 janë konfirmuar sot (10 gusht) në paraburgimin e Bradasheshit në Elbasan.

Mësohet se jan infektuar shefi i drejtorisë së paraburgimit si dhe shefi i regjimit të jashtëm.

Pas konfirmimit të dy rasteve, janë karantinuar 10 punonjës policie. Aktualisht dyshohet edhe për dy raste të tjera.

Ndërkohë pritet konfirmimi zyrtar nga ministria e Shëndetësisë. Më herët është zbuluar se është prekur nga covid-19 edhe shefi i policisë në paraburgimin e Bradasheshit.

Kujtojmë që nga të dhënat e publikuara, qyteti i Elbasanit  ditët e fundit ka shënuar një rekord rastes të reja, pasi vetëm brenda një dite janë konfirmuar 19 raste pozitive me koronavirus.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje