LAJMI I FUNDIT/ Sa jane infeksionet dhe viktimat ne 24 oret e fundit

Ndaje

Jane identifikuar 136 raste te reja me infeksion te koronavirusit nga  571 teste qe jane kryer 24 oret e fundit.

Nderkohe kane humbur jeten 6 paciente me covid ne te dy spitalet qe trajtojne te semuret nga infeksioni.

Numri i te shtruarve ne spital eshte 112 paciente nga te cilet  18 jane ne terapi intensive ndersa 3 jane te intubuar. /DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje