44-vjeçari u nis të vriste vajzën e tij, gjyshja u masakrua se ndërhyri ta mbronte

Ndaje

Detaje të reja nga ngjarja horror që është shënuar pasditen e së enjtes në fshatin Buçimas të Pogradecit.

Shtetasi Olsi Çekiçi, 44 vjeç, i cili sipas Policisë vuan nga probleme të shëndetit mendor, ka dashur të vrasë vajzën e tij 15-vjeçare sepse i ka gjetur një telefon.

Nëna e autorit, ngeli e vdekur sepse ndërhyri për të mbrojtur mbesën e saj. Shkakun e asaj ngjarje makabre e kanë zbardhur sot të afërm të familljes ku ndodhi tragjedia.

Djali në inat e sipër masakroi me thikë për vdekje nënën e tij, Firdes Çekiçi, 70 vjeçe.

Mësohet se ngjarja ka qenë makabre, pasi ai i ka prerë kokën nënës së tij dhe më pas e ka varur atë në derën e shtëpisë.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje