VIDEO/Pamjet nga ambasada shqiptare në Greqi: Emigrantët prej orësh torturohen në radhë të gjata në kohë pandemie

Kryetari i deges se PD ne Greqi Fatmir Gjoci ka publikuar disa pamje nga ambasada shqiptare ne Greqi. Ai denoncon radhen e madhe me njerez, te cilet jane duke pritur prej oresh per te marre sherbime.

Emigrantët, sipas pamjeve, po presin në radhë të gjata, me fëmijë të vegjël, të ardhur dhe nga ishuj dhe zona të tjera të Greqisë, për të aplikuar për pashaportë.

“Në këtë kohë të veshtirë pandemie, njerzit torturohen dhe nuk marin shërbimin më minimal të tyre, kjo është e pa tolerueshme.

I bëj thirrje Edi Rames, të bej rrugëzgjidhje të menjëhershëme, të shtoj personel dhe t’ju shërbej qytetarëve në kohën dhe korrektësinë e duhur, pasi e ka kthyer Ambasadën në zyrat e Aleatit”-shprehet Gjoci.

Publiée par Fatmir Gjoci sur Jeudi 6 août 2020

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje