Merr flake fabrika e kepuceve ne Skrapar

Ndaje

Një zjarr perfhsiu nje fabrike kepucesh ne Skeapar duke e djegur ate plotesisht.

Nuk raportohet për njerëz të lënduar megjithese punetoret kane qene ne fabrike kur nusi zjarri.

Mësohet se një objekt biznesi është përfshirë nga flakët ndërsa pamjet e mëposhtme tregojnë flakë dhe re të mëdha tymi.

Si pasojë e kësaj ngjarje e cila ka ndodhur në afërsi të N/St Corovoda, për siguri, është stakuar linja 35kV Bogovë – Çorovoda 1.

Zonat pa energji janë: Çorovoda, Çepan, Gjerbres, Leshnje, Potom, Qendër Çorovodë, Vendereshe, Konak dhe Store/ Skrapar. /DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje