Kapen 200 kile droge ne Bllate

Ndaje

Një sasi e konsiderueshme lënde narkotike e dyshuar kanabis sativa është kapur në doganën e Bllatës.

Jane reth 200 kg lëndë narkotike e cila është gjetur në një kamion me logot e një mobilierie, raporton syri.

Kamioni me targa AA 450 YE po shkonte në drejtim të Maqedonisë së Veriut kur është bllokuar.

Mësohet se kamioni ishte i përshtatur dhe sasia e kanabisit ishte vendosur në një pjesë të ndarë në dyshemenë e kamionit.

Personi i ndaluar është Florian Alimani, shoferi i mjetit në të cilin u gjet droga.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje