Konfirmohet pozitiv me Covid-19 mjeku kirurg në Berat, shtrohet tek Infektivi

Një mjek kirurg në spitalin e Beratit ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Mësohet se mjeku i moshës 40-vjeç është dërguar me urgjencë në spitalin Infektiv.

Gjendja e tij është përkeqësuar për shkak se ai vuan edhe nga diabeti.

DSHP dhe Higjena kane dezinfektuar Repartin e Kirurgjise ne Spitalin e Beratit.

Ndërkohë stafi mjekësor janë në pritje të tamponit.Kujtojme se stafi mjekesor ka qene ne rrezik kohet e fundit, ku kemi patur dhe viktima.

/DRONI.al

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje