DOKUMENTI/ Pergenjeshtrohet SPAK, a duhet besuar prokuroria speciale per dosjen 339

Ndaje

Pas urdherit te SPAK per arrestimin e dy personave te vdekur ne lidhje me nje aneks te dosjes 339 te vjedhjes se votave ne Durres me 2017, SPAK u arsyetua me faktin se dy te vdekurit nuk ishin crregjistruar.

Por kjo nuk eshte e vertete. Ish kryeministri Berisha ka publikuar sot certifikaten e vdekjes se njerit prej komisionereve.

Mesazhi i Berishes: Përgënjështrohet SPAK-u i Partisë!

Miq, në një rast të ngjashëm si në romanin ‘Shpirtra të Vdekur’ e Gogolit, SPAK-u i partisë për të zbardhur dosjen e famshme të vjedhjes së votave 339, lëshoi fletë- arresti edhe për komisionerin e ndjerë Kastriot Lala, i cili ishte ndarë nga jeta dy vite me parë.

Pas këtij skandali, SPAK-u i partisë mashtroi qytetarët duke deklaruar se i ndjeri nuk ishte çregjistruar nga regjistri i gjendjes civile. E kundërta ishte e vërtetë.

Këtu në foto keni certifikatën e çregjistrimit të të ndjerit Kastriot Lala që në vitin 2018.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje